Ko nepasako bankai? Lizingo bendrovės išduoda pinigus ir grynaisiais

Nusiųsk draugui Spausdinti

 

 
                      Lizingo bendrovių vartojimo paskolos – brangesnės
 
„Snoro lizingas“ vartojimo paskola pavadinta „Grynieji“, o „Ūkio banko lizingas“ – „Pinigai dabar!“. Lizingo bendrovės, kaip ir bankai, vartojimo paskolų palūkanas skaičiuoja individualiai: pagal gaunamas pajamas, laikotarpį, kuriam žadate skolintis, sumą, ar naudojotės lizingo kompanijos paslaugomis anksčiau ir t.t.
.                     Skirtumai tarp palūkanų normų nemaži, todėl iš karto įvertinti, ar apsimoka jums skolintis, nepavyks – reikės kreiptis į lizingo bendrovę, kad ji paskaičiuotų individualias palūkanas. Pagal lentelėje matomus preliminarius duomenis (kurie pateikiami nurodytų bankų bei lizingo bendrovių interneto svetainėse ir kuriuos pavyko sužinoti paskambinus bankų bei lizingo bendrovių informacijos telefonais), atrodo, jog vartojimo paskolos geriau ieškoti bankuose, o ne lizingo bendrovėse.
 
Sąlygos
„Snoro lizingas“ lizingo sutartis
„Snoro lizingas“ paslauga „Grynieji“
Bankas „Snoras“ vartojamoji paskola
„Ūkio banko lizingas“ lizingo sutartis
„Ūkio banko lizingas“ paslauga „Pinigai dabar“!
„Ūkio bankas“ vartojamoji paskola
Palūkanos
Iki 18 %
Iki 22 %
Nuo 8* %
Iki 16 %
20-30 %
Iki 16 %
Suma
Iki 15000
150-10000 Lt
Iki 50000 Lt
Iki 10000
150-20000 Lt
1000-40000 Lt
Sutarties mokesčiai
skaičiuojama individualiai
skaičiuojama individualiai**
1 % nuo kredito sumos
5-7 % nuo perkamo daikto vertės
5-7 % nuo kredito sumos
1 % nuo kredito sumos
*klasikinė vartojimo paskola
** Telefonu darbuotoja negalėjo nurodyti koks administravimo mokestis yra taikomas – esą jis skaičiuojamas individualiai ir  priklauso nuo laikotarpio, kuriam skolinatės, paskolos dydžio ir t.t. Tiesa, pateikė pavyzdį – pasiskolinę 5000 Lt, 48 mėn., su 18,99 % palūkanomis, už sutarties administravimą sumokėsite 244,90 Lt.
 
Galime pastebėti, jog lizingo bendrovės vartojimo paskolas išduoda brangiau negu bankai. Be to, sudaryti lizingo sutartį konkrečiam daiktui pirkti taip pat kainuotų mažiau palūkanų, negu daiktą perkant už vartojimo paskolą iš lizingo bendrovės.    
Pavyzdžiui, norite įsigyti baldų komplektą už 5000 Lt. Paėmę „Snoro lizingas“ vartojamąją paskolą, pagal nurodytą maksimalią palūkanų normą per metus vien palūkanų sumokėtumėte iki 1100 Lt. Paėmę klasikinę vartojimo paskolą „Snoras“ banke palūkanos būtų nuo 400 Lt. „Ūkio banko lizingas“ vartojimo paskolos palūkanos būtų bent 1000 Lt, o „Ūkio banko“ – iki 800 Lt.
Tuo metu jeigu lizingo bendrovėje pirktumėte baldus išsimokėtinai, jums būtų taikomos mažesnės palūkanos. Lizingu per metus už minėtus baldus sumokėtumėte 900 Lt palūkanų pasinaudoję „Snoro lizingo“ išperkamosios nuomos paslauga ir iki 800 Lt palūkanų, jeigu naudositės „Ūkio banko lizingas“ išperkamosios nuomos paslauga. Tiesa, pastarosios bendrovės darbuotojas minėjo, jog šiuo metu taikomos ir 0 % palūkanos.
 
Mažesnės sumos ir trumpesnis terminas
 
Kalbant apie vartojamasias paskolas lizingo bendrovėse ir bankuose, pastebime, kad lizingo bendrovėse  pasiskolinti galima mažesnes sumas, negu bankuose. Skiriasi ir laikotarpis, kuriam galima pasiskolinti – lizingo bendrovėse jis trumpesnis. „Ūkio banke“ ir banke „Snoras“ paskolą galite mokėti 5 m., „Snoro lizingas“ – iki 2 m.
Lizingo bendrovių teikiamos vartojimo paskolos galėtų būti tarpinis variantas tarp bankų ir greitųjų kreditų teikiamų paslaugų. Šį panašumą sustiprina galimybė „Snoro lizingas“ paslaugą „Grynieji“ užsisakyti tiesiog telefonu – esą ji bus pristatyta į sutartą vietą ir pinigus gausite į savo banko sąskaitą. Tiesa, nors paslauga ir vadinasi „Grynieji“, bet banko „Snoras“ padalinyje už paskolos išmokėjimą iš savo sąskaitos turėtumėte palikti čia 0,6 % nuo išgryninamos sumos, mažiausiai 3 Lt.
 
 
 Kitos sąlygos
 
Lojaliems klientams, kurie anksčiau naudojosi lizingo paslaugomis, bendrovės taiko nuolaidas palūkanoms. Tiesa, atidžiai skaitykite sąlygos – dažnai taikomos nuolaidos ne palūkanų normai, o palūkanoms, t.y. jeigu jūsų palūkanos per sutarties laikotarpį sieks 100 Lt, tai nuo šios sumos ir galite gauti siūlomas nuolaidas.
  „Snoro lizingas“ paskolų sutartis galite sudaryti banko „Snoras“ padaliniuose, įvairiuose prekybos centruose, užsisakyti telefonu, tuo metu „Ūkio banko lizingo“ vartojimo paskolos sutartį galite sudaryti prekybos centruose, „Lietuvos paštas“ skyriuose ir „Ūkio banko lizingas“ atstovybėse (tačiau jų yra tik po vieną didžiuosiuose Lietuvos miestuose). Kaip telefonu minėjo darbuotojas, jeigu kreditą pervesite į „Ūkio“ banko sąskaitą, gausite 15 % nuolaidą palūkanoms, tiesa, pačios sutarties „Ūkio banke“ nepavyks sudaryti.
Abi lizingo bendrovės paskolas išduoda atsižvelgdamos tik į paskolos prašančios kliento pajamas – taigi sutuoktinio pajamos ar bendri šeimos finansiniai įsipareigojimai nėra vertinami. Žinoma, šitaip paskolą galima gauti lengviau, tačiau su jos grąžinimu tuomet gali iškilti sunkumų.
Primename, jog nesvarbu, kokią paskolą ketinate imti iš banko ar kitos kreditus suteikiančios įmonės, visada skaičiuokite MKGN (metinė kredito grąžinimo norma). Šis rodiklis leis apskaičiuoti, kuri paskola bus pigiausia, nes padeda įvertinti ne tik kredito palūkanas, bet ir kitas sąlygas – sutarties sudarymo mokestį ir pan. MKGN reglamentuojantį įstatymą ir pavyzdžius, kaip apskaičiuoti kredito kainą, rasite čia, o paprastesnę, automatinę skaičiuoklę – čia.
 
 
***Atsiprašome bendrovės „Snoro lizingas“ dėl 2010 m. sausio mėnesio naujienlaiškyje, temoje „Ko nepasako bankai?“ skelbto „Snoro lizingo“ paslaugos „Grynieji“ netikslaus aprašymo Atgal

Ar ši informacija Jums buvo naudinga?


Prenumeruokite Paskolų brokerių naujienlaiškį

You need to upgrade your Flash Player or turn on JavaScript