JG group paskolų brokeriai
Kontaktai  rašykite mums    tinklapio žemėlapis  
Uždaryti
 
 
 
 
 
Ar tikrai Jūs turite laiko aplankyti visus bankus?

Žiniasklaida apie mus

Verslo Banga

2008-11-17

Pastaruoju metu antraštės vis dažniau skelbia apie šalį krečiančią finansų krizę. Paskolų brokeriai, būdami nešališki, jaučia pareigą pristatyti visuomenei savo nuomonę apie rinkos pokyčius.

"Kiek anksčiau žmonės buvo įpratę prie tam tikrų bankų, kurie siūlė geriausias paskolos sąlygas, tačiau šiuo metu situacija visiškai pasikeitė," – pasakoja "JG Group" paskolų brokerių grupės vadovas Saulius Radžiūnas. – "Buvę pasyvesni bankai tampa aktyvesni ir siūlo naujas paskolų sąlygas, o anksčiau pagal išduodamų paskolų skaičių pirmavę ir kainomis konkuravę bankai šiuo metu vengia rizikingų klientų – smarkiai griežtina paskolų išdavimo sąlygas". Vieni sąlygas griežtina, kiti – supaprastina ar pagerina. Mažą paskolų portfelį turėjusiems bankams dabar atsirado puiki galimybė padidinti užimamą rinkos dalį.

Išsami informacija apie esamą padėtį dabar yra ypač aktuali. Šiuo metu būsto paskolų išdavimo sąlygos nėra pačios geriausios, tačiau paėmus paskolą, pavyzdžiui, 40 metų, ir pasikeitus ekonominei situacijai jas galima bus keisti. Paskolų brokerių grupės vadovas pabrėžia, kad iki šiol ne visi klientai žino apie paskolos sąlygų keitimo galimybę (galima pailginti paskolos terminą, pakeisti valiutą, padidinti paskolos sumą ar sumažinti maržą), todėl S. Radžiūnas siūlo atidžiai perskaityti visą kredito sutartį prieš pasirašant. Jis primena, kad jeigu nepavyksta susitarti dėl palankesnių sąlygų su paskolą suteikusiu banku, paskolą visada galima refinansuoti – perkelti iš vieno banko į kitą.

"Šiuo metu imti būsto paskolą gali būti net naudingiau negu prieš metus. Būsto kainos, palyginti su rinkos kainomis prieš 12 mėnesių, yra gerokai mažesnės, taigi ir prašoma paskolos suma yra atitinkamai mažesnė. Kadangi palūkanos skaičiuojamos nuo paskolos sumos, padidėjusi banko marža gali neturėti didelės įtakos mokamoms mėnesio įmokoms ar galutinei gražinamos paskolos sumai. Jeigu prieš metus būtumėte ėmę 400 000 litų paskolą būstui įsigyti 40 metų su tuo metu taikoma 0,7 proc. banko marža (tos dienos EURIBOR 6 mėn. – 4,609 proc.), mėnesio įmoka būtų buvusi 2 011,35 lito. Šiandien to paties būsto vertė nukrito maždaug 15 proc. ir siekia 340 000 litų. Banko marža yra apie 1,4 proc. (šiandienos EURIBOR 6 mėn. – 5,0300 proc.). Jei paskolą imtumėte 40 metų, mėnesio įmoka būtų 1 973,62 lito. Iš šio pavyzdžio aiškiai matyti, kad šiuo metu mėnesio įmoka būtų mažesnė 37,73 lito. Taigi per 480 mėnesių sutaupytumėte net 18 110,4 lito."

Kai vieni bankai griežtina sąlygas bandydami sumažinti riziką, kiti siūlo dar nematytų paskolos sąlygų (pavyzdžiui, nulinę banko maržą pirmaisiais paskolos metais, 0,6 proc. maržą visą vėlesnį laikotarpį). "Bankai visada konkuruos," – teigia "JG Group" paskolų brokerių grupės vadovas S. Radžiūnas. – "Ne visi yra susipažinę su Lietuvos bankų ir kitų kredito įstaigų siūlomomis paskolų išdavimo sąlygomis, taigi ieškant geriausio sprendimo reikėtų pasikonsultuoti su šios srities specialistais arba aplankyti kiek įmanoma daugiau kredito įstaigų, kad galėtumėte išsirinkti geriausią paskolos pasiūlymą".

Kitos naujienos

 Susisiekite su mumis
Vardas, pavardė*:
El. paštas*:
Telefonas:
Jūsų žinutė*:
 
Būsto paskolos skaičiuoklė (8-5) 247 76 46 Paskolos paraiška tai greita ir paprasta!


Naudinga